mulj
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GITARIJADA

+4
Zavod_za_zapošljavanje
the koshka
Admin
woody
8 posters

mulj :: MUlj :: MUZIKA :: CG MUZIKA

Go down

GITARIJADA Empty GITARIJADA

Post  Guest Sun Dec 07, 2008 12:45 pm

Zna li neko sta o gitarijadi u Podgorici? CUo sam da ce biti tu pred novu.

Guest
Guest


Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  woody Sun Dec 07, 2008 1:28 pm

I JA SAM CYO ZA OVO, PA JAVLJAJTE...

woody
Moderator

Posts : 137
Join date : 2008-11-21

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Admin Mon Dec 08, 2008 2:48 am

Gitarijade ima, bice sjutra u najavi na pocetnoj strani. Kao gosti su potvrdjeni DST i trebalo bi SAKE iz Pule. Odlican pank bend sa zenskim vokalom.
Admin
Admin
Admin

Posts : 74
Join date : 2008-11-15

https://mulj.aforumfree.com

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  the koshka Mon Dec 08, 2008 6:54 am

gdje ce se odrzhati?

the koshka
Moderator

Posts : 25
Join date : 2008-11-25

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Admin Mon Dec 08, 2008 3:03 pm

Vjerovali ili ne zbog velikog broja desavanja vijest o gitarijadi ce morati da saceka jos koji dan. No, nece ni tada biti kasno. Odrzace se kako su nam rekli u Fajrontu 18. 12. 2008.
Admin
Admin
Admin

Posts : 74
Join date : 2008-11-15

https://mulj.aforumfree.com

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Mon Dec 08, 2008 4:17 pm

Sake je odlican bend!ni riba nije losa!prava ona ofucala pokvarena rokerka lol! pig
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Admin Mon Dec 08, 2008 5:18 pm

DA, DA PRAVA PANKERKA, A JOS ZAVRSILA MUZICKU AKADEMIJU.
Admin
Admin
Admin

Posts : 74
Join date : 2008-11-15

https://mulj.aforumfree.com

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Tue Dec 09, 2008 11:21 am

zazas da je zavrsila akademiju? Shocked ne mogu da vjerujem!!!a bas ne lici Suspect Smile
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Admin Tue Dec 09, 2008 1:03 pm

Da, da. Mada postoji uvijek mogucnost da je neko nekog slagao.
Admin
Admin
Admin

Posts : 74
Join date : 2008-11-15

https://mulj.aforumfree.com

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Tue Dec 09, 2008 10:15 pm

Recimo da je akademska pankerka Smile
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  DjordjepunX Thu Dec 11, 2008 11:48 pm

Ja sto sam vidio od tog benda u Subotici,nije nesto,mozda zato sto su poslije njih svirali Starfuckersi i KUD Idijotiiiiiiiihuhuhu affraid
DjordjepunX
DjordjepunX
Admin

Posts : 207
Join date : 2008-12-11
Age : 37
Location : Niksic,Republika Sjeverna Irska

http://www.myspace.com/punkreasniksic

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Admin Fri Dec 12, 2008 12:32 am

nemojte ljudi. Dobri su.
Admin
Admin
Admin

Posts : 74
Join date : 2008-11-15

https://mulj.aforumfree.com

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  DjordjepunX Fri Dec 12, 2008 1:07 am

Evo oprostite,dobri su Very Happy
DjordjepunX
DjordjepunX
Admin

Posts : 207
Join date : 2008-12-11
Age : 37
Location : Niksic,Republika Sjeverna Irska

http://www.myspace.com/punkreasniksic

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Fri Dec 12, 2008 8:07 pm

Gitarijada u Podgorici
TAKMIČENJE ŠEST ROK BENDOVA BIĆE ODRŽANO 18. DECEMBRA, POBJEDNIK DOBIJA SNIMANJE TRI PJESME ZA LP
Podgorica - Prvi “Jagermeister Guitar Fest” biće održan u četvrtak, 18. decembra u podgoričkom klubu “Fajront”. Za prvu nagradu, snimanje tri numere u mostarskom studiju, takmičiće se šest crnogorskih bendova, a u revijalnom dijelu nastupiće četiri sastava, dva domaća i dva iz Srbije.
- Ovo će biti prva crnogorska gitarijada nakon propasti one iz 2000. godine. Planirano je da takmičenje postane tradicionalno, sa ciljem da se mladi bendovi afirmišu u našoj zemlji, ali i u regionu - objašnjava organizator Damir Ibišević, dodajući: “Za takmičarski dio izabrani su bendovi koji imaju autorske numere i koji mogu da ih kvalitetno odsviraju.
Program će u 20 sati otvoriti nastup nikšićkih pankera DST, a uoči takmičarskog dijela sviraće Kotorani “Autumn for Free”. Zatim će se sa, kako je rekao Ibišević, dvije-tri autorske numere predstaviti podgorički sastavi “Junkie's Promise”, “Postmortem”, “Fade Out”, nikšićka “Gomila nesklada”, Barani “Monology” i “Human” iz Herceg Novog. U pauzi, dok se bude odlučivalo o pobjedniku, posjetiocima će se predstaviti bendovi M.U.P. iz Gornjeg Milanovca i užički “Dirty Dorothy”.
Takmičare će ocjenjivati petočlani žiri, ali i slušaoci. Kako je objasnio Ibišević posjetioci će uz ulaznicu (čija će cijena biti tri eura) dobiti i kupon na kojem će zaokružiti naziv favorita, a zatim ga ubaciti u za to predviđene “glasačke” kutije. Na kraju će glasovi publike biti sabrani sa ocjenama žirija.
Osim snimanja tri pjesme za LP, koji će po riječima Ibiševića biti predstavljen i van Crne Gore, pobjednik će osvojiti i učešće na narednom Rock Festu u Budvi. Ova dvodnevna manifestacija, premijerno je održana prošlog ljeta u kafeu “Garden”, a Ibišević najavljuje da će postati tradicionalna.
Na “Jagermeister Guitar Festu” biće snimljena i live kompilacija, na kojoj će svi učesnici i takmičari i revijalni bendovi, imati po jednu kompoziciju.

J.O.

LAŽu MAJKO LAŽU!!! Suspect
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Fri Dec 12, 2008 8:09 pm

Ove gitarijadijade treba zabranit!tamo su sve oni drogerasi
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Guest Sat Dec 13, 2008 3:38 pm

I gitarijade i kocerte i te lokale dje se pusta ta drogashka muzika. Tamo pustaju drogu kroz ventilator i sipaju djeci u pice. Zivota mi! Rekla mi je komsinica, zaova brata od tetke njenog pastorka je jednom dosla kuci sva ukomirana. Pi!

Guest
Guest


Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Sat Dec 13, 2008 7:19 pm

bounce nadrogirana!!! Razz
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Sat Dec 13, 2008 7:21 pm

trebalo bi da ovo bude vrh stvar!i meni su jednom usuli drogu u heroin na ovakvoj manifestaciji.od tada sam skroz poludio
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  boya1987 Tue Dec 16, 2008 11:44 pm

..najbolja stwar u Crnoj Gori odawno.. ludilo...

boya1987
Moderator

Posts : 36
Join date : 2008-12-03
Age : 36

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Thu Dec 18, 2008 12:49 pm

ne mogu da vjerujem da je gitarijada u sindikat.kakva prganizacija.a to ti kad se nesto radi s damirom.prosli put u sindikat je bilo najvece smece na svijetu.
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Boyana Sat Dec 20, 2008 2:00 pm

AUUUUU brate. Vidi se da ima zanimljivih i dobrih grupa, tj svi su mi na svoj nacin bili ok, ali organizacija........
Nemam rijeci. Zvuk katastrofa, prostor jos veca katastrofa, pa makar da su bendove stavili dolje dje su i ranije bili, makar kad sam ja bila u Sindikatu. Mislim da je i pobednik ok, a ne bi se pogrijesilo i da su neki drugi prosli, tipa Gomila nesklada ili Junkies Promise. Human su me malko udusili, ali su bili ok. Sve u svemu, neka se svira, pa ce neko valjda nauciti i fda organizuje.
Boyana
Boyana
Moderator

Posts : 53
Join date : 2008-11-24

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Zavod_za_zapošljavanje Sat Dec 20, 2008 6:27 pm

Pobijedio „Fade Out”
PRVI „JAGERMEISTER GUITAR FEST” ODRŽAN U PODGORICI, U TAKMIČARSKOM DIJELU NASTUPILO ŠEST CRNOGORSKIH SASTAVA
Podgorica - Prvi “Jagermeister Guitar Fest” održan je u podgoričkom lokalu “Sindikat”, a protekao je u znaku podgoričkog benda “Fade Out”, koji je, po ukupnim ocjenama žirija i publike, imao najbolji nastup i zaslužio snimanje tri numere u studiju u Mostaru. Organizaciono, gitarijadi se malo toga moglo zamjeriti, uzimajući u obzir činjenicu da je festival trebalo da bude održan u većem pogdoričkom noćnom klubu. Pošto je taj lokal neplanirano zatvoren, gitarijada je u posljednji čas prebačena u “Sindikat”, koji se, u okviru svojih mogućnosti, pokazao kao dobar domaćin. Ipak, utisak je da je za ovakvu manifestaciju neophodan pravi koncertni prostor.

Gitarijadu, koja će se, po riječima organizatora Damira Ibiševića, održavati svake godine u decembru, otvorio je bend “Automn for Free” i svojom svirkom zagrijao publiku u već punom lokalu. Uslijedio je nastup nikšićke grupe “DST”, koja je u Podgorici svirala prvi put nakon “oproštajnog” koncerta, održanog prošlog proljeća. Takmičarski dio otvorio je bend “Junkie's Promise” sa dvije autorske pjesme. Batrić Krvavac, član ove grupe, kazao je prije svirke da ne očekuju pobjedu i da se ne osjećaju kao takmičari, iako to jesu.

- Nastupićemo u takmičarskom dijelu, ali smo došli da se, prije svega, družimo sa kolegama muzičarima, jer rijetko kada imamo priliku za to. Pobjedu ne očekujemo, bilo bi lijepo da nas organizator nakon nastupa časti sa dva-tri piva i da nam da da nešto pojedemo - skroman je bio Krvavac, čiji sastav postoji već tri godine, a broji tri člana - osim našeg sagovornika, tu su još i Petar Lazović i Dražen Rakočević. Gitarijada je nastavljena nastupima bendova “Postomortem”, “Fade Out”, “Gomila nesklada”, “Monology” i “Human”, a nakon predstavljanja takmičara, oko dva časa poslije ponoći, žiri je odlučio da pobjedu zaslužuje bend “Fade Out”.

- Zadovoljni smo pobjedom i atmosferom koju smo napravili na gitarijadi. Ipak, naša interpretacija nije bila baš najbolja, dosta smo griješili, pogotovo ja kao bubnjar - bio je iskren Mladen Vujović iz benda “Fade Out” i dodao da su se za gitarijadu spremali svega 15 dana.

- Za “Guitar Fest” saznali smo prije 20 dana, kada me je kontaktirao Damir Ibišević i upoznao me sa detaljima organizacije. Prijavio sam bend “Fade Out” i počeli smo da se pripremamo. Ipak, to nije bilo intenzivno pripremanje, održali smo svega četiri probe, jer svi imamo neke svoje druge obaveze - objasnio je Vujović i istakao da bend već ima gotove tri pjesme koje će se naći na LP-ju.

- Mi smo sinoć odsvirali sve te pjesme - radi se o numerama “Dok sjedim” i “Trenutak inspiracije”, dok treća još nema ime. Mislim da su pjesme dobre i da će taj LP biti prava prilika da se “Fade Out” predstavi publici na prostoru čitave bivše Jugoslavije. Imaćemo jedan kvalitetan zapis, koji će nas prezentovati na pravi način - nada se Mladen Vujović i dodaje da će se njegov bend i sljedeće godine vjerovatno prijaviti za gitarijadu.

- Vjerovatno ćemo se ponovo pojaviti na gitarijadi, iako nijesmo bili potpuno zadovoljni organizacijom. Naše zamjerke se, prije svega, odnose na prostor, koji nikako nije za rok svirke. Publika nije mogla da osjeti bendove, jer ih nije ni vidjela - bili smo previše udaljeni, tako da je to bila jedna krajnje alternativna varijanta, koja je, eto, na sreću uspjela. Cijenimo trud organizatora, ali nijesmo potpuno zadovoljni - istakao je Vujović, koji je prije kraja takmičarskog dijela i odluke žirija napustio festival, pa su njegove kolege iz benda same proslavljale pobjedu.

Posjetioci gitarijade glasali su za bend “Gomila nesklada”, a po njihovim glasovima, “Fade Out” se našao na drugom mjestu. Prvi “Jagermeister Guitar Fest” se, nakon proglašenja pobjednika, nastavio obradama poznatih numera u interpretaciji bendova “M.U.P.” iz Gornjeg Milanovca i “Dirty Dorothy” iz Užica, do četiri časa ujutru. Publika, koja je na početku večeri potpuno popunila lokal, tokom takmičarskog dijela je polako napuštala festival. Većina je otišla prije proglašenja pobjednika, a srbijanski bendovi svirali u skoro praznom klubu.
Ostaje nada da će se za sljedeću gitarijadu pronaći adekvatan prostor, te da će moći da joj prisustvuje više od 300 ljubitelja rok zvuka, koliko ih je bilo na ovogodišnjoj.


Takmičenje motiviše bendove

Jedan od članova žirija, gitarista benda “Autumn for Free” Ivan Marović kazao je da je gitarijada odlična prilika za neafirmisane bendove i još jedan motiv za stvaranje što većeg broja autorskih pjesama.
- Sinoć je sve bilo dobro organizovano, svi učesnici su se držali satnice i unaprijed dogovorenog programa. Pobijedio je bend “Fade Out”, jer je bio najoriginalniji. Jednostavno, imali su neku svoju, a zanimljivu priču - objasnio je Marović.

Bez sluha za rok muziku

Damir Ibišević, organizator gitarijade, priznao je da o ovakvom festivalu razmišlja od 2001, kada je održana posljednja manifestacija ovog tipa.

- Bilo je teško organizovati gitarijadu, prije svega, finansijski. Pokazatelj toga je da već sedam godina niko nije našao dovoljno energije za organizovanje jednog ovakvog događaja, koji bi trebalo da bude praznik rok muzike. Nedavno sam odlučio da počnem sa pripremama “Guitar Festa”, a one su uključivale obraćanje za pomoć svim institucijama koje su zadužene za tako nešto. Obraćao sam se nekoliko puta i Opštini Podgorica, ali zaista niko nije imao sluha za rok muziku
- priča Ibišević i dodaje da bez pomoći “Jagermeistera” gitarijade ne bi ni bilo.

- Bez pomoći Opštine, imali smo samo jednu mogućnost - da odradimo gitarijadu u klubu, iako je predviđeno da se ona organizuje na otvorenom ili u nekoj velikoj hali. Ipak, zadovoljan sam, jer je sve prošlo odlično, došli su muzičari iz cijele Crne Gore, čak smo imali i goste iz Srbije. Atmosfera je bila fantastična, iako je prostor bio pomalo neadekvatan. Sljedeće godine će sve biti bolje, gitare će uvijek da sviraju i rok muzika će uvijek živjeti - zaključio je Ibišević uz napomenu da će LP u jednom mostarskom studiju početi najvjerovatnije da se snima u martu, jer će tada biti slobodnih termina, a da će live kompilacija sa gitarijade biti gotova čim se snimci očiste i dotjeraju.

J. O.
Zavod_za_zapošljavanje
Zavod_za_zapošljavanje
Moderator

Posts : 108
Join date : 2008-12-08
Age : 36
Location : NIKŠIĆ NA MORU

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Alokin Sat Dec 20, 2008 9:49 pm

Bilo je stvarno dobro... Zvuk gore na bini nije bio bas neki a cuo sam da smo se i dolje slabo culi... ali eto ono moralo se od necega poceti...
Hvala ljudima koji su glasali za Fade Out i smatraju da ziri nije pogrijesio...

Alokin
Moderator

Posts : 8
Join date : 2008-12-20

Back to top Go down

GITARIJADA Empty Re: GITARIJADA

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


mulj :: MUlj :: MUZIKA :: CG MUZIKA

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum